Kategorie

Producenci

MIÓD SPADZIOWY 1200g Powiększ do pełnego rozmiaru

MIÓD SPADZIOWY 1200g

Miód spadziowy ze spadzi iglastej.Polecany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Więcej szczegółów

62,00 zł

Promocja Promocja!
Producent
www.kamianna.pl

Miód spadziowy ze spadzi iglastej. Miód ten jest produktem cenionym i poszukiwanym ze względu na smak i wartości odżywczo-lecznicze. Spadź powstaje przy pomocy mszyc, czerwców lub miodówek głównie ze świerków i jodeł. Wysysają one z roślin sok, który po przetworzeniu wydzielają w postaci kropelek słodkiej cieczy , rosy. Niektórzy doszukują się analogi pomiędzy mszycami, a krowami wydzielającymi mleko.

Miody spadziowe mają barwę ciemną prawie czarną, wpadającą w różne odcienie od zielonkawej do brunatnej. Im późniejszy okres zbiorów w lecie tym miody ciemniejsze. Krystalizując jaśnieją przyjmując barwę brudnozieloną, zdarza się że miód ze spadzi jodłowej bardzo długo nie krystalizuje. Smak jest wieloraki, łagodny lekko żywiczny. Aromat mało intensywny, ponieważ nie pochodzi z kwiatów.

Polecany jest głównie przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, działa również bakterio statycznie ze względu na zawarte w nich grzybnie. Miód ten podawany jest górnikom w kopalniach uranu, jako substancja przeciwdziałająca napromieniowaniu. Ten miód co roku był dostarczany Papieżowi Janowi Pawłowi II z Pasieki „BARĆ” Kamianna.

Napisz swoją recenzję

MIÓD SPADZIOWY 1200g

MIÓD SPADZIOWY 1200g

Miód spadziowy ze spadzi iglastej.Polecany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Napisz swoją recenzję