Kategorie

Producenci

KREM FIOŁKOWY INTENSYWNY 50ML Powiększ

KREM FIOŁKOWY INTENSYWNY 50ML

Produkt pielęgnacyjny zawierający przeciwzapalne substancje fiołka. 

Więcej szczegółów

147,90 zł

Zakres stosowania kremu obejmuje tak samo masaże czoła (przy „buczeniu” w głowie) jak leczenie uzupełniające i pielęgnację blizn. Można go też stosować w przypadku małych guzków skórnych, opuchnięć i nieprzyjemnych zanieczyszczeń skóry.

Skład: adept bovis, adept cereus, adept capra, lanolin, viola odorata juice, viola odorata extrakt, olea europea oil, alcohol, rosa damascena oil (perfum)*, citronellol*, geraniol*, eugenol*, linalol*, farnesol*, benzyl alcohol*, citral* (*naturalne składniki olejku różanego) 

Cenne kwiaty fiołka są wiosną delikatnie zbierane ręcznie i natychmiast przerabiane zgodnie z recepturą Hildegardy. Takie postępowanie gwarantuje prawdziwość i wysoką zawartość substancji czynnych w naszym kremie fiołkowym.

Krem sprawdził się również do podrażnionej skóry i spękanych warg oraz przy pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. Zimą można go używać jako kremu ochronnego.

 

W Europie hodowany jest jako roślina ozdobna. W przemyśle wykorzystuje się: korzeń, ziele i kwiat fiołka. 

1.     Korzeń-

Zastosowanie: przeciwkaszlowe, wymiotne. Badano hamujące działanie ekstraktu fiołka na rozrost grzybów.

2.     Ziele

Zastosowanie: przeciwkaszlowe, napotne. W homeopatii w chorobach skórnych, schorzeniach oczu i bólach uszu. W medycynie ludowej jako środek „oczyszczający krew”.

 

3.     Kwiat

Zastosowanie: przeciwkaszlowe, przeciwnerwowe. Przy schorzeniach skórnych. Olejek eteryczny pozyskiwany jest ze świeżych kwiatów.

Olejek eteryczny z kwiatów fiołka należy do najdroższych. Kwiat fiołka zawiera do 0.003% olejku. Olejek fiołkowy zawiera żelazo alfa- i beta oraz alfa- i beta-jonon. Pozyskiwany jest w procesie tzw. pomadowania i tak uzyskany jest bezwonny. Zapach fiołka pojawia się dopiero po 5-10.000-krotnym rozcieńczeniu olejku. Obok olejku kwiatowego pozyskuje się również olejek eteryczny z liści fiołka.


Napisz swoją opinię

KREM FIOŁKOWY INTENSYWNY 50ML

KREM FIOŁKOWY INTENSYWNY 50ML

Produkt pielęgnacyjny zawierający przeciwzapalne substancje fiołka. 

Napisz swoją opinię